ÜRETİM TESİSİMİZ

Kaynağından kaptajlara alınan doğal mineralli su, insan sağlığına uygun polietilen borularla döşenmiş isale hattından geçerek, sadece 4 kilometre uzaklıkta bulunan Karamandere’deki tesisimize ulaşır. Kaynak ve tesis arasındaki mesafenin kısa olması önemlidir. Bu sayede, yol boyunca suya karışabilecek kirlilik asgariye indirildiği gibi suyun canlılığı da korunmuş olur. Suyun tesisimize ulaştığı ilk yer, iki adet 50’şer tonluk paslanmaz çelik depolardır. Her sabah bu depoların iç temizliği denetlenmekte, gerekli durumlarda dezenfeksiyonu sağlanmaktadır. Günde 3 kere olmak üzere depolardan numune alınır ve Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği standartlara uygun olan laboratuvarımızda kaynak suyunun kalite kontrolleri yapılır. Depolardan çekilen suyun ikinci durağı filtre grubudur. İlk önce 0,65 mikron membran filtreden geçen su, yabancı maddelerden temizlenir. Su yoluyla insan vücuduna girebilecek zararlı mikroorganizmaların en küçüğü 0,46 mikron boyutundadır. Bu nedenle doğal mineralli suyu, ikinci filtre grubu olan 0,45 mikron membran filtrelerden de geçirerek zararlı bakterilerden arınmasını sağlamaktayız. Filtrelerde arıtım işlemi tamamlanan su, bakanlık tarafından öngörülen ozonloma sistemine dahil edilir. Burada, yönetmeliğe uygun olarak

litre başına 0,05 mg/L ozon uygulanır ve kısa bir süre dinlenmeye bırakılır. Mispak Doğal Mineralli Su, kaynağında bile o kadar temizdir ki başka hiçbir fiziki filtreleme yöntemine ihtiyaç duyulmaz. Kaynağından gelen berraklık içerdiği ideal mineral bileşimi sayesinde hiçbir kimyasal işlem görmeden şişelerle buluşmaya hazırdır artık…

Tesisimiz, Sağlık Bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenir ve kalite belgeleriyle tescillenir. Unutmayın ki en büyük dostumuz olan su, sağlıksız ve uygun olmayan şartlarda soframıza gelirse en büyük düşmanımıza da dönüşebilir. Tesisimizde hijyen esastır. Polikarbonat damacanaların iç ve dış dezenfeksiyonlarında yaygın olarak kullanılan püskürtme yöntemi, hijyeni belli oranda sağlamaktadır. Türkiye’de sadece markalarımıza özgü olan yıkama sistemi ile, bulaşık makinesi esasına uygun bir şekilde damacanalar sürekli olarak döndürülerek temizlenir. Böylece bakanlığın onayladığı malzemelerle gerçekleşen deterjanlı yıkama ve durulama suyu şişenin her noktasına ulaşmaktadır. Yıkama suyu olarak 65 derece ısıtılmış kaynak suyu kullanılır. Bu sayede harici bir su kaynağından gelebilecek kirlenmenin de önüne geçilmektedir.

İnsan sağlığına uygun plastik bileşenlerden oluşan sertifikalı damacanalar ve yüksek kalite standartlarına sahip tedarikçilerden alınan pet şişeler, tüm denetimlerden geçerek yaşamın kaynağı suyla dolmak üzere tam otomatik makinelerle donatılmış dolum hattına gönderilir. Çevresel etkilerden yalıtılmış ortamda el değmeden ambalajlanan ürünler, otomatik paletleme sistemi (robot) yardımıyla sevkiyata hazır hale gelir ve İstanbul’un dört bir yanında siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunulur.

Tesisimizde damacana grubu olarak 19 litre geri dönüşümlü polikarbonat, 19 litre geri dönüşümsüz pet ve 15 litre cam damacanalara su dolumu yapılmaktadır. Bunlara ek olarak 5 litre ve 10 litre pet şişe ile 200 cc ve 300 cc pet bardaklarla da hizmet vermekteyiz.

Su bilimleri mühendisi ve ön lisansını tamamlamış laborantlarımızın da dahil olduğu toplam 50 kişilik personel kadromuz mevcuttur. Tesisimizde, üretimin her aşaması görsel, duyusal, kimyasal ve mikrobiyolojik testlere tabi tutulmaktadır. Yüksek üretim kapasitesi ve her geçen gün güçlenen bayi alt yapısıyla Mispak Doğal Mineralli Su, kaynağından emanet aldığı canlı, taze, sağlıklı ve nitelikli suyla sofralarınıza misafir olmaktadır.

“DoğruSu Bu” felsefesiyle çıktığımız yolda hep doğrunun ve doğalın peşinde olduk. Tesisimizin kapıları tüm tüketicilerimize açıktır. Şeffaflık ve dürüstlük politikasıyla yaptığımız üretimi dilerseniz yerinde gözlemleyebilir; hatta suyumuzu bağımsız laboratuvarlarda test ettirebilirsiniz.